Papírenský průmysl

JNS elektrotechnika s.r.o. je partnerem společnosti SIEMENS v oblasti regulovaných pohonů a řídicích systémů. Již od roku 1992 realizuje kompletní dodávky automatizace výrobních linek na „klíč“, od detailního inženýringu, vypracování projektu, vývoje aplikačního SW, přes hmotné dodávky, FAT testy před zprovozněním, až po montáž, uvedení do provozu zaškolení obsluhy a údržby a záruční i pozáruční servis.

Papírenský průmysl je pro naši firmu klíčovým odvětvím. Je to především proto, že zakládající členové firmy pracovali jako vývojoví pracovníci pohonů právě v papírenském průmyslu.

Regulované pohony

Od doby našeho vzniku jsme realizovali řízení řady papírenských strojů, ať už se jedná o pomalé vícemotorové pohony strojů na výrobu celulózy, papírenské stroje na výrobu různých typů lepenkového nebo kancelářského papíru až po rychlé vícemotorové pohony pro stroje na výrobu tissue papíru.

K aplikacím s regulovanými pohony se postupně začalo přidávat řízení dalších technologických uzlů od přípraven papírenské látky, přes konstantní část, řízení nátoku, řízení parokondenzačního systému, kalandrů, až po uzly pro finální úpravu rolí – převíječky a řezačky.

Dnes má naše oddělení průmyslové automatizace zkušenosti s realizací řízení kompletních provozů na výrobu papíru.

Automatizace linek

Naše řešení automatizace je založeno především na komponentech firmy SIEMENS, ať už jde o měniče SINAMICS, řídicí systémy SIMATIC, SCADA systém WinCC nebo DCS řešení založené na systému PCS7.

Na základě našich dlouholetých zkušeností s technologiemi v papírenství máme k dispozici sadu typizovaných bloků pro faceplatové řízení, které lze dimenzovat od jednoduchých aplikací s jedním dotykovým operátorským panelem, až po rozsáhlé aplikace založené na architektuře klient – server.

 


 

Více o regulovaných pohonech Více o automatizaci Knihovny pro faceplatové řízení